Home » ΑΘΛΗΤΙΚΑ » ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΡΟΜΑ

ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΡΟΜΑ

Αυτή η ανάρτηση είναι επίσης διαθέσιμη στο: Αγγλικα

Η Μπαρτσελόνα κέρδισε την Ρόμα 6-1 και είναι μια από τις ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Champions League.  Το πρώτο γκολ του αγώνα ήταν από την Μπαρτσελόνα το οποίο έβαλε ο Luis Suarez στο 15′.  Μετά από λίγα λεπτά ο παίκτης της Μπαρτσελόνα Lionel Messi σκόραρε στο 18′.  Λίγα λεπτά πριν τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Luis Suarez από την Μπαρτσελόνα έβαλε γκολ στο 44′.  Στο δεύτερο ημίχρονο ο Gerard Pique έβαλε γκολ για την Μπαρτσελόνα στο 56′.  Το πέμπτο γκολ του αγώνα ήταν του Lionel Messi στο 60′ για την Μπαρτσελόνα.  Και το γκολ που ολοκλήρωσε το σκορ της Μπαρτσελόνα ήταν του Adriano στο 77′.  Το τελευταίο γκολ του αγώνα ήταν από την Ρόμα με τον Edin Dzeko να σκοράρει στο 92′ στις καθυστερήσεις.  Φαίνεται ότι καμία ομάδα δεν σταματά την Μπαρτσελόνα μετά το 4-0 επί της Ρεάλ Μαδρίτης.  Λέτε Η Μπάγιερν να είναι η ομάδα που θα την σταματήσει;