Home » maria » ΕΧΑΣΕ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΜΕ 73-71!!! (ΒΙΝΤΕΟ)

ΕΧΑΣΕ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΜΕ 73-71!!! (ΒΙΝΤΕΟ)

Αυτή η ανάρτηση είναι επίσης διαθέσιμη στο: Αγγλικα

Η εθνική μας στον χθεσινό κρίσιμο  αγώνα που είχε με την Ισπανία δεν ξεκίνησε καλά.  Στο ημίχρονο η Ισπανία βρέθηκε να προηγείται με 39-32.  Η ελληνική ομάδα κατάφερε να ανατρέψει το σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο κάνοντας το 57-55, κάτι όμως που δεν κράτησε για πολύ μιας και στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Ισπανοί βρέθηκαν και πάλι να προηγούνται στο σκορ επωφελούμενοι από τα λάθη των παικτών της εθνικής μας!  Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ήταν ο καλύτερος παίκτης της Εθνικής χθες με 12 πόντους και 17 ριμπάουντ.  Στο 13,6” οι Ισπανοί προηγήθηκαν με 72-68 και στη συνέχεια ο Σλούκας μείωσε με τρίποντο κάνοντας το 72-71 στο 4,1″.  Στο 2,7″ ο Γκασόλ κέρδισε φάουλ και ήταν εύστοχος στη μία από τις δύο βολές κάνοντας το τελικό 73-71.  Παίρνοντας το τελευταίο ριμπάουντ, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο παίρνει τη μπάλα και κάνει το τελευταίο σουτ το οποίο δυστυχώς ήταν άστοχο και έτσι οι Ισπανοί πανηγύρισαν την πρόκριση τους και η Εθνική μας αποχαιρέτησε την ευκαιρία να περάσει στους 4 και στον τελικό του Ευρωμπάσκετ.