Home » maria » ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΠΕΤΡΟΥΝΙΑ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΥΤΕΡΗ!!!

Αυτή η ανάρτηση είναι επίσης διαθέσιμη στο: Αγγλικα

Το 2ο χρυσό μετάλλιο και 3ο συνολικά για την Ελλάδα κέρδισε ο παγκόσμιος πρωταθλητής στους κρίκους Λευτέρης Πετρούνιας.

Ο Λευτέρης με μία καταπληκτική εμφάνιση που έκανε κατάφερε να βαθμολογηθεί με 16.000 και να ανεβεί στην πρώτη θέση του βάθρου των Ολυμπιακών αγώνων, αφήνοντας στην δεύτερη θέση τον Βραζιλιάνο αθλητή και στην τρίτη θέση το Ρώσο.

Το μετάλλιο το αφιέρωσε στον πατέρα του, τον οποίο έχασε ξαφνικά τον Οκτώβριο του 2015.

petrounias 1

Ο Λευτέρης ήταν έναν από τα μετάλλια που περιμέναμε και μας επιβεβαίωσε και φυσικά μας έκανε και αυτός περήφανους!!!